Держпродспоживслужба України Тел.: +38044 – 279-49-48       

ДНДІЛДВСЕ Тел.: +38044 – 377-53-85       

  • English (UK)
  • Belarusian (be-BY)
  • Russian (Russia)

АГРАРНИЙ ТИЖДЕНЬ.УКРАЇНА

Провідний ветеринарний лікар Консультаційного Центру АСОЦІАЦІЇ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА (КЦ АВМ) Віталій Захарченко представляє Україну на екстреному семінарі із підготовки країн Європи до профілактики і боротьби із заразним вузликовим дерматитом, організованому FАО. Захід стартував 11 травня у м. Турана, Албанія. 
«Вчора, 10 травня стартував семінар LSD Workshop. Весь колективАВМ пишається, адже вже не вперше FАО запрошує ветеринарного експерта АВМ представляти інтереси України», - наголосила віце-президент ГАННА ЛАВРЕНЮК.

Семінар триватиме 2 дні.  Зауважимо, що цьогоріч це вже другий такий захід: перший відбувся 9-11 березня у м. Будапешт (Угорщина), на якому Україну представляв зокрема ветлікар АВМ Ігор Присяжнюк.  У рамках події фахівці ветеринарних служб країн, де проявилась хвороба, та держав, що знаходяться в зоні безпосереднього ризику, а також міжнародні експерти та представники виробників м'ясної й молочної худоби зосередитися на розробці стратегій діагностики, профілактики та боротьби з заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби.
На семінарі у Будапешті експерти FАО виділили низку факторів, які сигналізують про високу загрозу проникнення до країни трансмісивних хвороб. Наразі всі вони актуальні для України: 

  1. спалахи у сусідніх країнах (неблагополучні сусідні регіони Російської Федерації);
  2. відсутня /неефективна програма вакцинації у сусідніх країнах (у Російській Федерації застосовують суху вакцину проти віспи овець, що має доведено низьку ефективність);
  3. сезонна активність векторів, вихід тварин на пасовища(похолодання у квітні тимчасово стримало рух кровосисних комах, але вже у травні очікується дуже стрімке потепління),
  4. низький рівень біобезпеки (понад 70% корів утримують у присадибному секторі, і навіть більшість промислових МТФ не практикують ніяких специфічних заходів біобезпеки, зокрема застосування репелентів),
  5. рух тварин із ризикованих/уражених територій(неконтрольована ветеринарна ситуація на окупованих територіях, що межують із ураженими районами РФ).

Фахівець FАО з питань здоров'я тварин Даніель Белтран-Алкрудо наголосив на важливості «єдиного регіонального підходу», що долучає до боротьби з хворобою не лише ті країни, в яких ця хвороба вже зареєстрована, але і сусідні країни, оскільки вони також знаходяться в зоні ризику.
Як повідомлялося, ГАННА ЛАВРЕНЮК, на Комітетських слуханнях 18 травня, виступила із доповіддю «Актуальні проблеми у скотарстві, пов’язані з ускладненням епізоотичної ситуації». Вона виділила цілу низку економічно нищівних інфекційних хвороб,  спалахи яких відбуваються у Європі та світі. Та зосередила увагу учасників слухань на трьох, котрі складають найбільшу загрозу українському молочному скотарству:  ящур, блутанг, заразний вузликовий дерматит (ЗВД).
Віце-президент АВМ зауважила, що наразі молочарів України найбільше турбує загроза проникнення в Україну ЗВД зі Сходу, адже в Російській Федерації неблагополучними залишаються прикордонні з Україною Ростовська, Воронезька області та Краснодарський Край. Тим часом присутність військового контингенту РФ на кордоні із непідконтрольними територіями так званих ЛНР та ДНР і неможливість української ветеринарної служби відслідковувати пересування потенційно хворих тварин і продуктів із них не додає оптимізму. 
ГАННА ЛАВРЕНЮК наголосила, що проблема ускладнення епізоотичної ситуації в світі та її загрози для України потребують уваги та відповідального ставлення з боку всіх представників галузі тваринництва.

На верх