Держпродспоживслужба України Тел.: +38044 – 279-49-48       

ДНДІЛДВСЕ Тел.: +38044 – 377-53-85       

На Сумщині за ініціативи Всеукраїнської аграрної Ради та Асоціації виробників молока відбулась нарада з представниками молочнотоварних господарств та фахівцями ветеринарної медицини області з питань попередження поширення заразного вузликового дерматиту в Сумській області

Як зазначив заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА, хвороба віднесена до особливо небезпечних для великої рогатої худоби та викликає з боку агровиробників особливу турботу, оскільки несе загрозу для біологічної і продовольчої безпеки, а також економічні збитки. Три країни Болгарія, Греція та Македонія вже повідомили про випадки заразного вузликового дерматиту, а це становить небезпеку для тваринництва і в усіх балканських країнах і за їх межами, в тому числі і в Україні.

«Серед областей України Сумщина посідає 4 місце по кількості поголів’я корів у сільгосппідприємствах. Виробництво м’яса та молока також залишається найбільш пріоритетним напрямком. З огляду на випадки спалахів африканської чуми свиней, маємо разом з фахівцями консолідувати зусилля та знання, аби вчасно зреагувати та попередити інфекційну хворобу», - зазначив Микола Подопригора.

Учасникам заходу експерти розповіли про особливості хвороби, її профілактику та ліквідацію в разі виникнення, передовий досвід в організації протиепізоотичних заходів. Основний серед них, обов’язкова вакцинація, активна та відповідальна співпраця лікарів ветеринарної медицини із власниками тварин та підконтрольних об'єктів та поінформованість населення.

Інші фото - за посиланням

На верх