Держпродспоживслужба України Тел.: +38044 – 279-49-48       

ДНДІЛДВСЕ Тел.: +38044 – 377-53-85       

Easy to starts

Почніть звідси

Знання озброює -
запобігти ЗВД ВРХ
...

зареєструватись
Forum Support

Картографія

Візуалізація загроз та викликів
ЗВД ВРХ..
.

переглянути

Great docs & support

Довідкові матеріали

Актуальні публікації, аналітика та
рекомендації експертів...

скористатись

Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (Lumpy skin disease)

(ЗВД ВРХ, Dermatitis nodularis bovum, Dermatitis nodulares, шкірна бугорчатка, вузликова екзантема, рос./«нодулярный дерматит крупного рогатого скота, кожная бугорчатка, узелковая экзантема, заразный узелковый дерматит,   бугорчатка кожи кр. рог. скота, узелковая сыпь кр. рог. скота»/) —  вірусна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується пропасницею, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, утворенням типових, схильних до некротичного розпаду вузликів (горбочків) у шкірі та слизових оболонках травного каналу й дихальних шляхів, ураженням очей та генералізованим лімфаденітом. Останнім часом хвороба набуває поширення в європейських країнах, є обов'язковою для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров'я тварин (МЕБ).

Характеризується значними економічними збитками, зумовленими відсутністю лікування, запровадженням спеціального режиму для скотогосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення, а також торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Вакцинація, як вважають експерти EFSA є найефективнішим методом контролю ЗВД ВРХ. Кількість вакцин проти ЗВД, наданих Європейською Комісією країнам-членам ЄС та третім країнам станом на кінець листопада 2016.

Цей ресурс створено за сприяння ФАО (TCP/RER/3605), з метою інформування фахівців ветеринарної медицини, власників великої рогатої худоби, скотогосподарств з різним рівнем біозахисту, фермерів, мисливців, м'ясників, перевізників і пересічних громадян про стан та ступінь загрози ЗВД ВРХ в Україні та світі, особливості розпізнання хвороби, специфіку її профілактики і ліквідації в разі виникнення та ознайомлення фахівців з передовим досвідом в організації протиепізоотичних заходів.

Він включає в себе компоненти ГІС, що забезпечать комфортне внесення даних в систему, в разі появи спалахів, із наступною їх візуалізацією та передбачає активну співпрацю лікарів ветеринарної медицини із власниками тварин та підконтрольних об'єктів.

Сподіваємось, що даний ресурс стане надійним джерелом оперативної інформації для зацікавлених громадян та покращить інформованість суспільства в цілому.

Інструкція по ЗВД ВРХ > Фото клінічних ознак хвороби > Діагностика ЗВД ВРХ >

Новий практичний посібник ФАО (2018) по боротьбі з заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби (ЗВД ВРХ) для фахівців та власників худоби.
Держпродспоживслужба України:  На боротьбу із заразним вузликовим дерматитом ВРХ передбачена закупівля 100 тис. доз вакцин
12.04.2017 набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 207 “Про затвердження форми Акту про вилучення сільськогосподарських тварин з метою їх знищення або забою при ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб”.

Семінар ФАО ООН з підготовки країн Європи до екзотичної хвороби великої рогатої худоби

Презентації семінару по ЗВД ВРХ > Презентації семінару в розрізі країн > Фотоальбом семінару > 

Семінар ФАО ООН: «Заразний вузликовий дерматит профілактика, контроль та підвищення обізнаності»

Що варто знати про ЗВД ВРХ ? > Ступінь загрози ЗВД ВРХ > Детальніше >

Матеріали вступного семінару ФАО ООН (TCP/RER/3605) з питань профiлактики, пiдготовки та реагування на можливу появу заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби

- за участю представників ветеринарних служб Білорусії, Молдови та України.

Під егідою Глобального механізму для поетапної боротьби з транскордонними хворобами тварин (ГМ ТХТ) і спільно з Європейською комісією по боротьбі з ящуром (EuFMD) та Інститутом Фрідріха Леффлера в Німеччині, ФАО проводить онлайн курс (онлайн-тренінг, 20/10/2020 - 17/11/2020) по готовності до боротьби з Заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби російською мовою. Подати заявку можуть ветеринари, які володіють російською мовою.

Інші інформаційні системи та ресурси

Відвідувачі

На сайті 341 гість та 0 користувачів

На верх