Easy to starts

Начните отсюда

Знание вооружает -
предотвратить ЗУД КРС
...

зарегистрироваться
Forum Support

Картография

Визуализация угроз и вызовов
ЗУД КРС..
.

посмотреть

Great docs & support

Справочные материалы

Актуальные публикации, аналитика и
рекомендации экспертов...

воспользоваться

There is no translation available.

Недавні спалахи хвороби на Балканах, в Туреччині і на Кавказі ясно показують, що хвороба великої рогатої худоби, яка зазвичай виявлялась в Африці, поширюється і в Європі. На зустрічі яку організувала ФАО, в Будапешті, експерти зосередились на розробці стратегій діагностики, профілактики та боротьби з «заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби».

На триденному семінарі, який пройшов з 7 по 9 березня, зібрались фахівці ветеринарних служб країн де проявилась хвороба і країн, що знаходяться в зоні безпосереднього ризику, а також міжнародні експерти та представники виробників м'ясної й молочної худоби.

ФАО зайняла активну позицію у боротьбі з заразним вузликовим дерматитом відразу ж після його виявлення в Європі ще в 2015 році. Організація робить зусилля у всьому регіоні для того, щоб керівники галузі, фахівці зі здоров'я тварин і фермери дізналися про цю нову загрозу - ще до того, як вона завдасть їм жорстокого удару.

«З огляду на прогресуюче, транскордонне поширення заразного вузликового дерматиту, ми можемо вважати це епізоотією на регіональному рівні», - заявив фахівець ФАО з питань здоров'я тварин Даніель Белтран-Алкрудо (Daniel Beltran-Alcrudo). Він наголосив на важливості «єдиного регіонального підходу», що долучає до боротьби з хворобою не лише ті країни, в яких ця хвороба вже зареєстрована, але і сусідні країни, оскільки вважається, що вони також знаходяться в зоні ризику.

Багато часу в програмі семінару було приділено дискусіям в групах і тренуванням. В ході семінару обговорювалися такі теми, як управління ризиками та комунікація, інформаційно-просвітницькі кампанії, контроль переміщення худоби, методи діагностики та стратегії вакцинації, а також методи локалізації і ліквідації епізоотії – за посередництва експертів по кожній із означених областей.

«Ми попрохали країни представити наявну в них ситуацію, обмінятися ідеями та найкращими практиками і поставити питання», - зазначив Белтран-Алкрудо.

Розташований у Відні спільний підрозділ ФАО і Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) представив інструменти для діагностики, призначені для виявлення вірусної інфекції, а також тести, що дозволяють здійснювати диференціацію інфікованих і вакцинованих тварин, відомі також як DIVA.

Крім того, на розгляд учасників семінару - для внесення їх пропозицій і відгуків, було представлено керівництво по боротьбі з заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби в Європі і Центральній Азії, що знаходиться зараз на стадії підготовки. Очікується, що означене керівництво стане практичним інструментом, використовуваним ветеринарними лікарями, для виявлення випадків хвороби і прийняття рішення щодо негайного реагування. Воно включає ілюстрації та короткі роз'яснення, перекладені на ряд мов регіону.

Заразний вузликовий дерматит, є вірусною хворобою великої рогатої худоби, не може передаватися людині. Однак ця хвороба може швидко поширюватися серед тварин - як шляхом прямого контакту, так і через укуси комах, таких як мухи, комарі або кліщі.

На шкірі тварин залишаються відмітини у вигляді горбочків, що знецінюють шкіри тварин. Інші економічні збитки обумовлюються зниженням виробництва молока, вторинними інфекціями уражених ділянок шкіри, а також вибраковуванням заражених тварин, що є мірою обмеження епізоотії.

Презентації семінару > Презентації семінару в розрізі країн > Фотоальбом семінару > 

Буклеты и план мероприятий

ЗУД КРС - фото

НД КРС - буклет на украинском языке

LSD poster FAO - буклет на английском языке

LSD poster OIE - буклет на английском языке

Практическое руководство для ветеринарных специалистов

ЗВД ВРХ - на украинском языке

ЗУД - на русском языке

Бюлетэнь трансгранічных хвароб жывёл - на английском языке

План мероприятий по предупреждению заноса и распространения ЗУД КРС на территории Республики Беларусь в 2016-2020 годах

 

Посетители

Сейчас на сайте 82 гостя и нет пользователей

Наверх