В Україні перебуває короткострокова місія експертів Європейського Союзу щодо оцінки системи державного контролю, комплексу заходів та підготовки нашої держави до боротьби з заразним вузликових дерматитом (ЗВД) великої рогатої худоби (ВРХ) у випадках занесення цього захворювання на територію країни.

Сьогодні, 3 квітня 2018 року, з експертами місії зустрівся Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та представники Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Українська сторона представила європейським колегах структуру Держпродспоживслужби, основні функції та обов’язки, законодавчу базу, а також обговорили загальну ситуацію та розповсюдження ЗВД ВРХ у світі.

Під час переговорів був обговорений світовий досвід боротьби із ЗВД та різні системи управління ВРХ, питання ідентифікації тварин та реєстрації ферм на місцях, а також забезпечення вакциною, засобами діагностики тощо.

Голова Держпродспоживслужби зазначив, що Україна дуже чітко усвідомлює всі ризики у випадку занесення на територію України заразного вузликового дерматиту, тому за останній рік було вжито ряд заходів. Зокрема, за його словами, було розроблено та прийнято Інструкцію з профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби, розроблено програму моніторингу за ЗВД, закуплені інсектоакарицидні препарати для профілактики цього захворювання, планується проведення закупівлі тест-систем ПЛР, формується реєстр вакцин. Для недопущення збудника на територію України введено обмеження на ввезення живих тварин з країн, де було зафіксовано ЗВД. Також велика увага приділяється роз’яснювальній роботі. Для працівників ветеринарної галузі, великих товарних господарств були проведені семінари та тренінги з питань профілактики та боротьби з ЗВД.

«Під час роботи місії ми маємо можливість зі сторони побачити ситуацію щодо нашої готовності запобігати ЗВД, а також отримати безцінний практичний досвід тих країн, які уже зіткнулися з цією проблемою», - наголосив Володимир Лапа.

У рамках короткострокової місії експертів ЄС також буде проведено зустріч у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та семінар для інспекторів та лабораторних спеціалістів. Крім того, представники місії відвідають одну із молочних ферм у Київській області.

Місія працюватиме в Україні з 3 по 6 квітня 2018 року. За результатами роботи під час підсумкової зустрічі з керівництвом та спеціалістами Держпродспоживслужби експерти місії нададуть українській стороні свої рекомендації з цього питання.

Фото учасників семінару

Матеріали семінару

 

1

Місця для україномовної версії...

Download the presentation   Завантажити презентацію
  2
Download the presentation   Завантажити презентацію
  3
Download the presentation   Завантажити презентацію
  4
Download the presentation   Завантажити презентацію
  5
Download the presentation   Завантажити презентацію
  6
Download the presentation   Завантажити презентацію
  7
Download the presentation   Завантажити презентацію
 

 

Буклеты и план мероприятий

ЗУД КРС - фото

НД КРС - буклет на украинском языке

LSD poster FAO - буклет на английском языке

LSD poster OIE - буклет на английском языке

Практическое руководство для ветеринарных специалистов

ЗВД ВРХ - на украинском языке

ЗУД - на русском языке

Бюлетэнь трансгранічных хвароб жывёл - на английском языке

План мероприятий по предупреждению заноса и распространения ЗУД КРС на территории Республики Беларусь в 2016-2020 годах

 
Наверх