Ukrainian Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Irish Italian Javanese Latin Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Urdu Welsh Yiddish

Білорусь

Департамент вет. і прод. нагляду
Тел.: +37517 – 327-27-78

Молдова

Нац.агентство з БХП
Тел.: +37322 – 29-47-30

Україна

Держпродспоживслужба України
Тел.: +38044 – 279-49-48
ДУ «БіДВЦ»
Тел.: +37517 – 290-42-79
РВДЦ
Тел.: +373 22 – 74-23-11
ДНДІЛДВСЕ
Тел.: +38044 – 377-53-85
Easy to starts

Почніть звідси

Знання озброює -
запобігти ЗВД ВРХ
...

зареєструватись
Forum Support

Картографія

Візуалізація загроз та викликів
ЗВД ВРХ..
.

переглянути

Great docs & support

Довідкові матеріали

Актуальні публікації, аналітика та
рекомендації експертів...

скористатись

В Україні перебуває короткострокова місія експертів Європейського Союзу щодо оцінки системи державного контролю, комплексу заходів та підготовки нашої держави до боротьби з заразним вузликових дерматитом (ЗВД) великої рогатої худоби (ВРХ) у випадках занесення цього захворювання на територію країни.

Сьогодні, 3 квітня 2018 року, з експертами місії зустрівся Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та представники Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Українська сторона представила європейським колегах структуру Держпродспоживслужби, основні функції та обов’язки, законодавчу базу, а також обговорили загальну ситуацію та розповсюдження ЗВД ВРХ у світі.

Під час переговорів був обговорений світовий досвід боротьби із ЗВД та різні системи управління ВРХ, питання ідентифікації тварин та реєстрації ферм на місцях, а також забезпечення вакциною, засобами діагностики тощо.

Голова Держпродспоживслужби зазначив, що Україна дуже чітко усвідомлює всі ризики у випадку занесення на територію України заразного вузликового дерматиту, тому за останній рік було вжито ряд заходів. Зокрема, за його словами, було розроблено та прийнято Інструкцію з профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби, розроблено програму моніторингу за ЗВД, закуплені інсектоакарицидні препарати для профілактики цього захворювання, планується проведення закупівлі тест-систем ПЛР, формується реєстр вакцин. Для недопущення збудника на територію України введено обмеження на ввезення живих тварин з країн, де було зафіксовано ЗВД. Також велика увага приділяється роз’яснювальній роботі. Для працівників ветеринарної галузі, великих товарних господарств були проведені семінари та тренінги з питань профілактики та боротьби з ЗВД.

«Під час роботи місії ми маємо можливість зі сторони побачити ситуацію щодо нашої готовності запобігати ЗВД, а також отримати безцінний практичний досвід тих країн, які уже зіткнулися з цією проблемою», - наголосив Володимир Лапа.

У рамках короткострокової місії експертів ЄС також буде проведено зустріч у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та семінар для інспекторів та лабораторних спеціалістів. Крім того, представники місії відвідають одну із молочних ферм у Київській області.

Місія працюватиме в Україні з 3 по 6 квітня 2018 року. За результатами роботи під час підсумкової зустрічі з керівництвом та спеціалістами Держпродспоживслужби експерти місії нададуть українській стороні свої рекомендації з цього питання.

Фото учасників семінару

Матеріали семінару

 

1

Місця для україномовної версії...

Download the presentation   Завантажити презентацію
  2
Download the presentation   Завантажити презентацію
  3
Download the presentation   Завантажити презентацію
  4
Download the presentation   Завантажити презентацію
  5
Download the presentation   Завантажити презентацію
  6
Download the presentation   Завантажити презентацію
  7
Download the presentation   Завантажити презентацію
 

 

Відвідувачі

На сайті 23 гостей та користувачі відсутні

На верх