Ukrainian Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Irish Italian Javanese Latin Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Urdu Welsh Yiddish

Білорусь

Департамент вет. і прод. нагляду
Тел.: +37517 – 327-27-78

Молдова

Нац.агентство з БХП
Тел.: +37322 – 29-47-30

Україна

Держпродспоживслужба України
Тел.: +38044 – 279-49-48
ДУ «БіДВЦ»
Тел.: +37517 – 290-42-79
РВДЦ
Тел.: +373 22 – 74-23-11
ДНДІЛДВСЕ
Тел.: +38044 – 377-53-85
Easy to starts

Почніть звідси

Знання озброює -
запобігти ЗВД ВРХ
...

зареєструватись
Forum Support

Картографія

Візуалізація загроз та викликів
ЗВД ВРХ..
.

переглянути

Great docs & support

Довідкові матеріали

Актуальні публікації, аналітика та
рекомендації експертів...

скористатись

Недавні спалахи хвороби на Балканах, в Туреччині і на Кавказі ясно показують, що хвороба великої рогатої худоби, яка зазвичай виявлялась в Африці, поширюється і в Європі. На зустрічі яку організувала ФАО, в Будапешті, експерти зосередились на розробці стратегій діагностики, профілактики та боротьби з «заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби».

На триденному семінарі, який пройшов з 7 по 9 березня, зібрались фахівці ветеринарних служб країн де проявилась хвороба і країн, що знаходяться в зоні безпосереднього ризику, а також міжнародні експерти та представники виробників м'ясної й молочної худоби.

ФАО зайняла активну позицію у боротьбі з заразним вузликовим дерматитом відразу ж після його виявлення в Європі ще в 2015 році. Організація робить зусилля у всьому регіоні для того, щоб керівники галузі, фахівці зі здоров'я тварин і фермери дізналися про цю нову загрозу - ще до того, як вона завдасть їм жорстокого удару.

«З огляду на прогресуюче, транскордонне поширення заразного вузликового дерматиту, ми можемо вважати це епізоотією на регіональному рівні», - заявив фахівець ФАО з питань здоров'я тварин Даніель Белтран-Алкрудо (Daniel Beltran-Alcrudo). Він наголосив на важливості «єдиного регіонального підходу», що долучає до боротьби з хворобою не лише ті країни, в яких ця хвороба вже зареєстрована, але і сусідні країни, оскільки вважається, що вони також знаходяться в зоні ризику.

Багато часу в програмі семінару було приділено дискусіям в групах і тренуванням. В ході семінару обговорювалися такі теми, як управління ризиками та комунікація, інформаційно-просвітницькі кампанії, контроль переміщення худоби, методи діагностики та стратегії вакцинації, а також методи локалізації і ліквідації епізоотії – за посередництва експертів по кожній із означених областей.

«Ми попрохали країни представити наявну в них ситуацію, обмінятися ідеями та найкращими практиками і поставити питання», - зазначив Белтран-Алкрудо.

Розташований у Відні спільний підрозділ ФАО і Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) представив інструменти для діагностики, призначені для виявлення вірусної інфекції, а також тести, що дозволяють здійснювати диференціацію інфікованих і вакцинованих тварин, відомі також як DIVA.

Крім того, на розгляд учасників семінару - для внесення їх пропозицій і відгуків, було представлено керівництво по боротьбі з заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби в Європі і Центральній Азії, що знаходиться зараз на стадії підготовки. Очікується, що означене керівництво стане практичним інструментом, використовуваним ветеринарними лікарями, для виявлення випадків хвороби і прийняття рішення щодо негайного реагування. Воно включає ілюстрації та короткі роз'яснення, перекладені на ряд мов регіону.

Заразний вузликовий дерматит, є вірусною хворобою великої рогатої худоби, не може передаватися людині. Однак ця хвороба може швидко поширюватися серед тварин - як шляхом прямого контакту, так і через укуси комах, таких як мухи, комарі або кліщі.

На шкірі тварин залишаються відмітини у вигляді горбочків, що знецінюють шкіри тварин. Інші економічні збитки обумовлюються зниженням виробництва молока, вторинними інфекціями уражених ділянок шкіри, а також вибраковуванням заражених тварин, що є мірою обмеження епізоотії.

Презентації семінару > Презентації семінару в розрізі країн > Фотоальбом семінару > 

Відвідувачі

На сайті 19 гостей та користувачі відсутні

На верх